Artykuły

XX Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

IMG 0608We wtorek 17 kwietnia w Krościenku Wyżnym odbyły się XX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Poźarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W swoich kategoriach reprezentantami powiatu w eliminacjach wojewódzkich będą Klaudiusz Orzechowski, Kamil Szczur, Kamil Krauz.

Etap powiatowy został zorganizowany 17 kwietnia 2018r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym, a gospodarzami byli wójt Jan Omachel, Prezes ZOG ZOSP RP dh Mateusz Liput oraz Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Podkul.

Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską, w której skład wchodzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Krośnie st. kpt. Piotr Szydło, mł. kpt. Marcin Lorens oraz przedstawiciel Związku Ochotniczej Straży Pożarnej dh Józef Tucki.

Wyniki eliminacji:

Uczniowie Szkół Podstawowych:
1. Klaudiusz Orzechowski - Jedlicze/Dobieszyn
2. Kamila Laskowska - Dukla/Głojsce
3. Mateusz Jurczyk - Miejsce Piastowe/Głowienka

Uczniowie Gimnazjów:
1. Kamil Szczur - Chorkówka/Świerzowa Polska
2. Bartosz Frydrych - Korczyna/Iskrzynia
3. Weronika Banaś - Wojaszówka/Przybówka

Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych:
1. Kamil Krauz - I LO Krosno
2. Bartosz Sajdak - ZSP 5 Krosno
3. Szymon Rysz - ZSP 5 Krosno

Najmłodszym uczestnikiem Turnieju był Jakub Podkul z Pustyn.

Młodzież, opiekunowie oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać prelekcji st. kpt. Krzysztofa Szczęsnego na temat kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność" i "Stop pożarom traw". Uczestnicy zwiedzili również pobliską Izbę Muzealną.

Wszyscy uczestnicy otrzymali m.in. z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniewa Nowaka, Prezesa ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jana Kilara, Przewodniczącego Rady Powiatu dh Kazimierza Gładysza, dyrekotra Starostwa Powiatowego Aleksandra Mercika, przedstawiciela Prezydenta Krosna dh Marka Toropolskiego dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy Turnieju nagrody i dyplomy, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, Wójta Gminy Krościenko Wyżne, Prezydenta Krosna, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz portal informacyjno-ratowniczy Krosno112.pl

Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Gmina Krościenko Wyżne, wójt Jan Omachel, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym oraz Komenda Miejska PSP w Krośnie.

www.krosno112.pl

Zobacz zdjęcia: eliminacje

STOP WYPALANIU TRAW !

Czad - cichy zabójca

Go to top