Artykuły

XV Bieg Szlakiem Partyzantów

IMG 3363W dniu 22 lipca 2018 roku odbył się XV „Bieg szlakiem partyzantów z Lubatowej” organizowany przez Towarzystwo Miłośników Lubatowej.
Jest to cenna i piękna inicjatywa Towarzystwa Miłośników Lubatowej uczczenia pamięci tych naszych Rodaków - żołnierzy AK, zamordowanych 24 lipca 1944 r. przez okupantów w Lesie Grabińskim, którzy złożyli największą ofiarę za wolność naszej Ojczyzny.

OSP Lubatowa jak co roku uczestniczyła w zabezpieczeniu tych zawodów. Naszym zadaniem było zabezpieczenie trasy biegu, kierowanie ruchem drogowym oraz organizacja punktów pomocy przedmedycznej. Całą trasę biegu od startu do mety zabezpieczało także 2 naszych ratowników na Qadzie Polaris 500. Główna trasa biegu (ok. 8 km) prowadziła od miejsca mordu partyzantów w lesie Grabińskim do pomnika przy kościele parafialnym w Lubatowej - miejscu wiecznego spoczynku zamordowanych. W biegu uczestniczyło około 130 osób.

                                                                                                                                                                                                               SJ

Zobacz zdjęcia: bieg

STOP WYPALANIU TRAW !

Czad - cichy zabójca

Go to top