Artykuły

Modlitwa za zamordowanych w Lesie Grabińskim

IMG 3438W dniu 24 lipca 2018 r. o godz. 17,00 była sprawowana Msza Św. przez Proboszcza Iwonicza w Lesie Grabińskim, gdzie 24 lipca 1944 zamordowano żołnierzy Ruchu Oporu. Wśród zamordowanych było także dwóch strażaków OSP Lubatowa- żołnierzy Armii Krajowej, byli to: Ferdynand Stanisz ps. „Furman” i Jan Podlaszczak.

 

 

Uczestnicy uroczystości po zakończonej Mszy Św. zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów w miejscu zbrodni.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja OSP Lubatowa z Pocztem Sztandarowym.

Cześć i chwała bohaterom.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                                                                                                                                               SJ

Zobacz zdjęcia: msza

STOP WYPALANIU TRAW !

Czad - cichy zabójca

Go to top