Uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego.

Uroczystość obchodów Poświęcenia Samochodu Strażackiego dla Jednostki OSP w Lubatowej odbyła się 27 lipca 2008 roku. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką Orkiestry Dętej z Lubatowej, Pocztów Sztandarowych, Kompanii Honorowej, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Chłopców i Dziewcząt z OSP Lubatowa oraz zaproszonych gości na placu przed budynkiem remizy OSP w Lubatowej, skąd nastąpił wymarsz do kościoła na uroczystą mszę świętą którą przewodniczył Ks. Bp Adam Szal. Po uroczystej mszy świętej strażacy OSP Lubatowa jak i zaproszeni goście złozyli wieniec ku czci pomordowanym w lesie Grabińskim, po czym nastapiło poświęcenie SAMOCHODU STRAŻACKIEGO którego dokonał Ks. Bp Adam Szal, następnie wszyscy udali się pod dom ludowy w Lubatowej.

Uroczystości pod domem Ludowym rozpoczęły się od złożenia meldunku gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji poświęcenia samochodu strażackiego dla OSP Lubatowa przez dowódcę uroczystości dh Krzysztofa Szczęsnego, po którym nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przez poczet flagowy i odegranie hymnu narodowego przez orkiestrę dętą.


W skład pocztu flagowego wchodzili:
  • dh Damian Pernal 
  • dh Paweł Borek 
  • dh Grzegorz Matusik

Po uroczystym rozpoczęciu głos zabrał Prezes Jednostki OSP w Lubatowej - Stanisław Jakieła, który powitał zaproszonych gości, druhny i druhów jak również licznie przybyłych mieszkańców wioski. Po ciepłych słowach powitania prezes odczytał referat okolicznościowy. W swoim wystąpieniu nie zapomniał również o zmarłych strażakach.Następnie głoś zabrali zaproszeni goście. Wszyscy dziękowali za zaproszenie i podkreślali rangę strażaka doceniając ich wysiłek, ryzyko i zaangażowanie w czasie akcji ratowniczych.

Całość uroczystości uświetniła zabawa w domu ludowym. Dodatkową atrakcją była grochówka przyrządzona i serwowana przez strażaków z kuchni polowej dla mieszkańców.

 

STOP WYPALANIU TRAW !

Czad - cichy zabójca

Go to top