Spotkanie w Przedszkolu Publicznym w Lubatowej

W Przedszkolu Publicznym w Lubatowej odbyło się spotkanie 
z przedszkolakami z cyklu „Bezpieczna zima” i akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”. Przedszkolaki miały możliwość spotkania się z strażakiem i poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.
Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe celem poprawy widoczności
w trakcie poruszania się w pobliżu drogi publicznej aby przez to ograniczyć wypadków z udziałem dzieci.

- WAŻNE -

Przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów. Przy prędkości 90 km/h, kierowca pokonuje 25 metrów na sekundę i może nie mieć możliwości reakcji widząc pojawiającego się pieszego. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli dużo szybciej.
To może uratować pieszemu życie.

No Comments Yet.

Leave a reply

 • Nowy sprzęt dla OSP Lubatowa z dofinansowaniem FSUSR

              Dobiegł końca czas realizacji zadania w ramach projektu złożonego przez OSP Lubatowa do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników pn.: „Wyposażenie...
  Czytaj więcej...
 • Spotkanie w Przedszkolu Publicznym w Lubatowej

  W Przedszkolu Publicznym w Lubatowej odbyło się spotkanie z przedszkolakami z cyklu „Bezpieczna zima” i akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”....
  Czytaj więcej...
 • Ostatnie komentarze

  Nawiguj do nas