Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

            Wiedza teoretyczna aby mogła być utrwalona powinna być powtarzana, a czynności powtarzane prowadzą do pewności i skuteczności działania.

Ta prawda jest także istotna podczas prowadzenia działań ratowniczych, gdzie często automatyzm w działaniu składający się z wykonywania wcześniej wyćwiczonych czynności jest czynnikiem decydującym w taktyce prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych.

Jest to dobrze znana dla strażaków OSP  prawidłowość, dlatego doszkalanie specjalistyczne i ćwiczenia są ważnym elementem do przygotowania się ratowników do prowadzenia akcji. Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej w OSP Lubatowa poświęcili kilka godzin na doskonalenie się w czynnościach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na bazie sprzętu ratowniczego znajdującego się na wyposażeniu jednostki (torba R1 , urządzenie ratownicze  AED). Osobą prowadzącą szkolenie i ćwiczenia był ratownik medyczny.

SJ

No Comments Yet.

Leave a reply

 • Nowy sprzęt dla OSP Lubatowa z dofinansowaniem FSUSR

              Dobiegł końca czas realizacji zadania w ramach projektu złożonego przez OSP Lubatowa do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników pn.: „Wyposażenie...
  Czytaj więcej...
 • Spotkanie w Przedszkolu Publicznym w Lubatowej

  W Przedszkolu Publicznym w Lubatowej odbyło się spotkanie z przedszkolakami z cyklu „Bezpieczna zima” i akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”....
  Czytaj więcej...
 • Ostatnie komentarze

  Nawiguj do nas